АДВОКАТ

ДАНИЛЮК ДМИТРО ВОЛОДИМИРОВИЧ

cal_info

Консультація безкоштовна!

Телефонуйте зараз!

КОНСУЛЬТАЦІЯ

Як відшкодувати витрати на адвоката?

У відповідності до норм Цивільного процесуального кодексу, Кодексу адміністративного судочинства, Господарського кодексу та Закону України «Про адвокатуру», сторона у судовій справі, на користь якої ухвалено судове рішення, має право на відшкодування витрат на правову допомогу. Як відшкодувати такі витрати дізнайтесь далі.

Якщо Ваші інтереси у суді представляв адвокат на платній основі, за наявності доказів оплати його послуг (квитанції з банку, платіжні доручення, тощо) Ви маєте право на відшкодування сплачених адвокату коштів.

Слід врахувати, що діюче законодавство, зокрема Закон України «Про граничний розмір компенсації витрат на правову допомогу у цивільних та адміністративних справах», встановлює право на отримання компенсації стороною у справі на користь якої прийняте судове рішення. При цьому, встановлюється граничний розмір такої компенсації у вказаних судових процесах, який складає 40 відсотків встановленого на 1 січня кожного року прожиткового мінімуму для працездатних осіб за годину участі особи, яка надавала правову допомогу, у судовому засіданні, під час вчинення окремих процесуальних дій поза судовим засіданням та під час ознайомлення з матеріалами справи в суді.

На перше січня 2017 року, розмір прожиткового мінімуму складав 1600 грн., відповідно 40 відсотків від вказаної суми становить 640,00 грн. за годину роботи адвоката. У вказаних розмірах та в залежності від кількості часу витраченого на надання послуг адвокатом, може бути заявлена вимога про компенсацію Ваших витрат на ведення справи у суді.

Що ж стосується господарських справ, таких обмежень не передбачено, проте, витрати також мають бути доведеними у суді, бути співрозмірними, що відповідно дасть право на заявлення компенсації.

Під час представлення інтересів у суді, можливо буде заявити вимогу щодо відшкодування Ваших витрат на правову допомогу.

Щоб було правильне сприйняття з цього питання зазначу, що судова практика з цього питання різна. Подібні вимоги як задовольняються судами (в більшості випадках за наявності доказів оплати) так є і відмови з цього приводу (досить часто ці відмови безпідставні скасовуються в судах вищих інстанцій).

В будь-якому випадку, ми намагаємось повернути клієнту максимум його витрат, які він поніс при отриманні правової допомоги у суді.


Тег публікації: як відшкодувати послуги на адвоката київ

Тег консультації: Адвокат

01.01.2017


ТЕЛЕФОНУЙТЕ ЗАРАЗ!
ТА ОТРИМАЙТЕ БЕЗКОШТОВНУ КОНСУЛЬТАЦІЮ!

+38 067-882-98-42

Працюємо: Пн - Пт 9-00 - 19-00

Pragma No-cache

Copyright © 2011- 2018

Адвокат Данилюк Дмитро Володимирович