АДВОКАТ

ДАНИЛЮК ДМИТРО ВОЛОДИМИРОВИЧ

cal_info

Консультація безкоштовна!

Телефонуйте зараз!

КОНСУЛЬТАЦІЯ

Кому довірити захист в суді?

Ніхто не застрахований від того, що в будь-який момент виникне необхідність захищати свої права, в тому числі, у судових органах. З кожним роком, як показує практика та загальна статистика судів, таких людей стає все більше. До громадян приходить розуміння того, що все-таки своє право потрібно відстоювати, а в наших реаліях, ще й боротись за нього.

Вибираючи кому довірити захист своїх прав та інтересів є вибір: самостійно вирішувати свої питання, звернутись до юриста або до адвоката.

Бажаючи економити, навіть в самих значимих ситуаціях для себе, хтось вдається до першого варіанту,- в результаті, як доводиться спостерігати, такі громадяни або юридичні особи втрачають навіть те, що можна було отримати або зберегти і другого шансу у них, як правило, вже немає. Це пов’язано з різного роду процесуальними особливостями судочинства, які встановлюють правило, на рівні закону, відносно того, що спір між тими самими сторонами, про той самий предмет і з тих самих підстав може вирішуватись у суді тільки один раз.

Звичайно, кожний вирішує сам, але переоцінювати свої можливості не варто, тим більше, що процесуальний закон в різних галузях судочинства (цивільне, господарське, адміністративне) надає Вам право повернути свої кошти сплачені за правову допомогу у суді.

Другим варіантом є звернення за правовою допомогою до юриста чи адвоката. Багато людей, не спокушених в юридичних тонкощах, вважають, що ці два слова є синонімами і означають одне й теж саме. Але насправді це не так.

В чому різниця? По суті адвокат за освітою є також юристом, проте, не кожен юрист є адвокатом. Щоб стати адвокатом юрист має пропрацювати певний час за фахом, отримати досвід роботи, скласти іспит в кваліфікаційно-дисциплінарній комісії адвокатури та прийняти присягу адвоката. Тільки тоді він отримує свідоцтво про право займатися адвокатською діяльністю.

Зважаючи, що діяльність адвоката врегульована окремими законами, на відміну від діяльності юриста-підприємця, Ви, як споживач таких послуг, отримаєте їх від адвоката з відповідними гарантіями які передбачені законом, правилами адвокатської етики та укладеним договором.

Є декілька основних причин, виходячи з яких, доцільно довірити захист своїх інтересів адвокату:

1.Відшкодування вартості послуг.

Отримавши послуги адвоката з представництва Ваших інтересів у суді, по цивільних та адміністративних справах, Ви матимете право на відшкодування їх вартості в граничних розмірах встановлених законом. В господарському судочинстві (спори між юридичними особами, фіз. особами-підприємцями) такі граничні розміри не встановлені, суд, розглядаючи вимогу про компенсацію послуг, звертає увагу на пов'язаність таких послуг з судовою справою, їх співрозмірністю та приймає відповідне рішення щодо компенсації.

Таким чином, можливо компенсувати витрати клієнта на послуги адвоката у суді. Більш детально з порядком компенсації послуг Ви можете ознайомитись в статті "Як відшкодувати витрати на адвоката?".

2. Конфіденційність.

Діюче законодавство надає адвокату значно більше прав для забезпечення конфіденційності отриманої від клієнта інформації та документів, в порівнянні з юридичними компаніями чи практикуючим юристом або юристом який перебуває в трудових відносинах з підприємством. Це значить, що саме адвокат має набагато більше можливостей надійно зберігати надані йому клієнтом документи, іншу інформацію від їх незаконного вилучення, огляду, перевірки, витребування, тощо ніж власна юридична служба підприємства, чи юрист, що працює Вами за договором. Згідно діючого законодавства, адвокат (на відміну від юриста) не може бути допитаний як свідок з усіх питань, що стосуються надання правової допомоги своєму клієнту. Така інформація є адвокатською таємницею яка заборонена законом до розголошення.

3. Додаткові можливості захисту.

Діюче законодавство надає право адвокату збирати необхідну інформацію для захисту Ваших інтересів в межах наданого доручення та звертатись до усіх підприємств, установ, організацій, громадян з відповідними адвокатським запитаними, які є обов’язкові для розгляду та відповіді на них. Зважаючи на вказане, адвокат може більш якісно, оперативно та повно отримувати необхідну інформацію для супроводження справи у суді та надання іншої правової допомоги. Крім того, в ряді судових процесів, таких як кримінальний процес (завжди), справи про адміністративні правопорушення (в багатьох випадках) тільки адвокат може представити Ваші інтереси в судах, оскільки юристу, який не має права на зайняття адвокатською діяльністю, таких повноважень законом не надано.

4. Додаткові гарантії співпраці.

Адвокат, при здійсненні своєї діяльності, зобов’язаний дотримуватись цілого ряду вимог та правил які закріплені відповідними нормативними актами, зокрема у «Правилах адвокатської етики», які встановлюють стандарти діяльності адвоката, в тому числі і у взаємовідносинах з його клієнтом. У випадку, якщо адвокат вказані правила порушує, клієнт завжди має змогу поскаржитись на адвоката до відповідної кваліфікаційно-дисциплінарної комісії, яка обов’язково розгляне скаргу та прийме відповідне рішення про вплив на адвоката. На юриста, який не є адвокатом та не займається адвокатською практикою, такого впливу здійснити просто неможливо, максимум, що ви можете, це просто змінити юриста без жодних гарантій.

5. Виключні повноваження адвоката за новим законодавством 2016 року.

Як відомо, в 2016 році, був прийнятий Закон України "Про внесення змін до Конституції України (щодо правосуддя)", яким започатковано процес поетапного переходу на надання правової допомоги в судах виключно адвокатами. Зміни цього закону вже набувають чинності з січня 2017 року.


Тег публікації: как выбрать адвоката

Тег консультації: Адвокат

08.09.2016


ТЕЛЕФОНУЙТЕ ЗАРАЗ!
ТА ОТРИМАЙТЕ БЕЗКОШТОВНУ КОНСУЛЬТАЦІЮ!

+38 067-882-98-42

Працюємо: Пн - Пт 9-00 - 19-00

Pragma No-cache

Copyright © 2011- 2018

Адвокат Данилюк Дмитро Володимирович